XCOM: Chimera Squad


72%

Průměr z 10 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc

Recenze

59%
Czechgamer.com
22. 7. 2020
XCOM určený pre novú cieľovú skupinu zákazníkov nedopadol práve dobre

3/5
Hrej.cz
8. 6. 2020
Chimera Squad rozhodně není špatným titulem, ale pod výraznou stylizací se skrývá polovičatá a povrchní hra, která se nemůže rovnat hlavním, mnohem epičtějším a zapamatovatelnějším dílům série XCOM.

8/10
Respawnpoint
11. 5. 2020
XCOM: Chimera Squad je v jádru stále XCOM jak se patří, byť je se v mnoha ohledech značně liší. Hraje se dobře, přináší nové herní mechaniky a jiné inovuje a až na pár chybiček jí vlastně není co vytknout. Nízká cena v poměru hodnoty je pak příjemným bonusem.

85%
Bonusweb
8. 5. 2020
V rozmezí pouhých několika dní vyšly dvě tahové strategie se známou značkou v zádech. Zatímco pro Gears Tactics je výlet do tohoto žánru premiérou, XCOM naopak patří mezi zakladatele tohoto typu her. A nová odbočka s podtitulem Chimera Squad dokazuje, že i za pár zlaťáků si můžete koupit titul, který nabízí chytlavou hratelnost a kopu obsahu.

7/10
Vortex
6. 5. 2020
XCOM: Chimera Squad je poměrně složitým kusem k hodnocení. Na jedné straně máte hodně dlouhou hru, která vychází ze slavné série, nabízí propracované taktické souboje a navíc jste za ni nemuseli utratit velké peníze. Pokud do ní ale skutečně zabřednete, začnou na povrch vystupovat nepříjemnost spojené zejména s obtížností a opakující se náplní misí. Utrpěla ale také prezentace nebo hudební doprovod,...

7/10
Zing
6. 5. 2020
Nový XCOM je relativně povedenou hrou, v níž se ovšem nachází hned několik „ale“, kvůli kterým se pravděpodobně budete bavit o poznání méně, než třeba u předešlých dílů nebo nedávného Gears Tactics. Nicméně pokud přihlédneme k velice střídmé cenovce a faktu, že se nemá jednat o plnohodnotný díl, tak se stále jedná o relativně dobrou koupi, která rozhodně nikoho neurazí.

6/10
Doupě
3. 5. 2020
Svým způsobem je zajímavé, že v době, kdy XCOMovky jedou jako blázen, je právě samotný nový XCOM tou hrou, která mě vůbec nenadchla. Nejedná se o naprostou katastrofu, ale nepochybuji, že na tuto hru docela rychle zapomeneme.

83%
Alza
28. 4. 2020
XCOM: Chimera Squad „okleštilo“ sérii o některé prvky, jiné zase upravilo a zároveň jí dodalo osobité kouzlo a intimnější atmosféru, kterou si užijí všichni fanoušci původních dílů. Studio Firaxis v novém, komornějším pokračování série XCOM potvrzuje pořekadlo, že někdy méně znamená více.

7/10
Tiscali Games
23. 4. 2020
Menší, kratší, akčnější a mnohem přímočařejší spin-off XCOMu. Chimera Squad staví na výborných základech XCOMu 2, ale nohy jí podkopává špatná kamera, bugy, některá designová rozhodnutí a nepředvídatelná kostka, která dokáže extrémně frustrovat.

8/10
Sector.sk
23. 4. 2020
Na druhej strane máte pri prepadnutí taktické výhody, takže napríklad pred vami stoja prekvapení nepriatelia so zníženou odolnosťou, alebo agenti majú v úvode zvýšenú schopnosť uhýbania, či sa im automaticky zapne hliadkovací overwatch režim. Takže výber vstupov pri prepadnutí a prerozdelenie agentov je prvým dôležitým krokom pri plnení misie. Niektoré vchody je však možné využiť len vtedy, ak má nejaký...

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře