Gray Matter


75%

Průměr z 13 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc

Recenze

8/10
GamesWEB.sk
10. 5. 2011
Jane Jensen sa vrátila v plnej sile a dokázala, že hry robiť nezabudla. Gray Matter zanechalo viditeľnú stopu v adventúrnom žánre, ktorý jej odjakživa patril. Hoci nás potrápila vizuálna stránka s technickými problémami a chybami, po stránke príbehu sme dostali silnú zápletku rozprávajúcu o najtemnejších miestach ľudskej mysle a to všetko podtrhnuté perfektným soundtrackom od Jensenovej manžela Roberta...

7/10
Zing
27. 4. 2011
Nová adventura od Jane Jensenové rozhodně není špatná, avšak na kvality Gabriel Knight nemá. Pokud vám však stačí kvalitní příběh, hezká grafika a nádherná hudba okořeněná kouzelnickými triky, určitě vás Gray Matter potěší.

71%
Recenzeher.eu
14. 4. 2011
Gray Matter sice kvůli zmařenému potenciálu některých věcí nikdy nebude adventurou formátu Gabriela Knighta, ale příznivce si najde, byť jich nebude zas nějak přehnaně moc, už jen protože příběh je natolik silný, aby vás udržel na židli od začátku do konce a hltat ho budete jedním dechem.

65%
Bonusweb
11. 4. 2011
Po letitém odkládání jsme se dočkali pouze lehce nadprůměrné adventury z duchařského prostředí.

7,5/10
hry.Sme.sk
5. 4. 2011
Gray Matter je výbornou vážnou adventúrou. Nie, že by prinášala niečo originálne, ale jej príbeh a hlavne rozprávanie zápletky má svojský štýl. Rukopis Jane Jensen je viditeľný a kto miluje skôr príbehy ako akciu, sa nechá poľahky zlákať atmosférou. Nie je to nič náročné, nie je to nič úžasné, animácie vás budú neskutočne iritovať, ale hru dorazíte do konca stoj čo stoj.

8/10
Eurogamer.cz
3. 4. 2011
Díky originálnímu námětu, pečlivě rozvíjenému zkušenou scénáristickou rukou, se tahle adventura vyloženě hraje sama a neměla by ujít pozornosti žádného příznivce žánru.

Eurogamer.cz
3. 4. 2011

79%
Czechgamer.com
1. 4. 2011
Parádní hra pro staromilce žánru nepřináší hafo novinek, ve výsledku to je však dobře. Rozhodně se tedy nebojte po Gray Matter sáhnout.

79%
Czechgamer.com
1. 4. 2011
Technická stránka věci ubírá trošku na kráse a mohla by leckoho odradit, jakmile ale vás ale chytí příběh, na zábavu máte ihned zaděláno.

79%
Czechgamer.com
1. 4. 2011
Parádní hra pro staromilce žánru nepřináší hafo novinek, ve výsledku to je však dobře. Rozhodně se tedy nebojte po Gray Matter sáhnout.

6/10
Tiscali Games
10. 1. 2011
Rozporuplná adventura ze staré školy. Jane Jansen napsala pěkný příběh a vykreslila v něm postavy se zajímavou minulostí. Gray Matter ale z tohoto vkladu netěží, naopak některými prvky spíše otravuje při odhalování dalšího děje. Technickou nedokonalost bychom ještě odpustili, ale bílých míst je v této hře mnohem víc.

4/5
Hrej.cz
3. 12. 2010
Gray Matter je vynikající adventura se silným příběhem, zajímavými postavami a slušnou hratelností. Od vyššího hodnocení ji dělí jen nedostatky v technologickém zpracování a několik dalších drobností.

8/10
Hrej.cz
3. 12. 2010
Vynikající adventura se silným příběhem, zajímavými postavami a slušnou hratelností. Od vyššího hodnocení ji dělí jen nedostatky v technologickém zpracování a několik dalších drobností.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře