Gears 5


88%

Průměr z 10 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc
xbox-one
xbox

Recenze

9/10
GamePark
8. 10. 2019
Otevřený konec čtvrtého dílu věštil jasné pokračování v sérii Gears. Ještě aby ne, když celou značku převzal Microsoft a předal jej pod ochranná křídla studiu Black Tusk Studios. To se přejmenovalo na The Coalition a kromě remasteru prvního dílu nám přineslo právě čtvrtý díl. Pro fanoušky původní trilogie, která vznikala v Epic Games, je jiný herní styl znatelný již po pár desítkách minut. A přitom...

7/10
Tiscali Games
19. 9. 2019
Oproti čtvrtému dílu si kampaň Gears 5 rozhodně polepšila a jádro hratelnosti je zábavné. Na původní trilogii ale stále nemá, za což můžou především zbytečné prodlevy v akci. Nepřesvědčil ani nový multiplayerový mód Escape. Klasiky jako Horda a Versus ovšem nezklamaly.

8/10
Doupě
14. 9. 2019
Multiplayer je spíše konzervativní, ale změn se nebál. Každý detail vlastně posunul hru o něco dál, což kladně ovlivnilo hratelnost. Od Escape jsme si toho sice slibovali víc, na druhou stranu klasické módy se vrací v lepším kabátku.

8/10
Vortex
10. 9. 2019
Microsoft dlouho čekal na opravdu kvalitní exkluzivní titul, kterého se mu konečně prostřednictvím Gears 5 dostává. Hra nezapře své kořeny, akční pasáže fungují na výbornou a nechybí ani obligátní multiplayer. Vnímání příběhové části pak je velmi individuální, herci předvedli nadprůměrný výkon, ale plynutí děje stojí na překážku prostřední část hry, ve které se pohybujete otevřenější lokací, zřejmě...

9/10
Doupě
9. 9. 2019
Kdyby se vývojáři drželi zajetých principů, měli by vysoké prodeje vlastně zaručené. O to víc je obdivuhodné, že se inovací vůbec nebáli. Gears 5 se pustilo do mnoha nebezpečných vod a ze všech vymáčklo to nejlepší. Hra je svěží a zábavná, neztrácí tempo a po dohrání si pomyslíte jen, že si to musíte alespoň jednou zopáknout.

85%
Bonusweb
6. 9. 2019
Gears jsou zpět. A i když je to v základu klasická řežba, novinka ukazuje, že i starého psa novým kouskům naučíš. Hodí se však prvky z otevřeného světa a žánru her na hrdiny do této série? Naštěstí ano, a to díky citlivému a nenucenému zakomponování.

10/10
XboxWeb.cz
4. 9. 2019
Gears 5 mě nezklamalo v jediném momentu singlplayeru, který jsem projel jedním dechem, a určitě nezůstane u jednoho průchodu hlavně kvůli novinkám v hratelnosti. Skvělý příběh, akce a silné momenty to jenom podtrhují. Pak je tady výborný multiplayer, kdy Horda je lepší, delší a větší a nový herní režim Escape. Pokud ho vývojáři doladí, aby byl méně frustrující a více zábavný, také nebude co řešit....

80%
Czechgamer.com
4. 9. 2019
Gears 5 ostudu sérii v žádném případě nedělají. Kampaň je fantastická záležitost a technické zpracování nás skoro připravuje na příchod next-genu.

5/5
Hrej.cz
4. 9. 2019
Gears 5 vrací značku na vrchol. Obrovská, propracovaná, vyladěná, zábavná, dospělá hra. Desítky hodin zábavy zaručeny.

5/5
GameSite.sk
4. 9. 2019
Gears 5 dokázal nemožné. Priniesol totiž malú revolúciu do série, ktorá to trochu potrebovala, a to bez toho, aby narušil základné piliere hrateľnosti a dôvody, prečo ju ľudia milujú. Je natrieskaná obsahom až po vrch nádoby a ponúka všetko, od napínavej kampane, cez skvelé súťaživé až po vynikajúce kooperatívne hranie. Nabudúce si však prosím odpustite koniec, ktorý kladie viac otázok, ako dáva odpovedí.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře