ELEX


74%

Průměr z 8 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc
xbox-one
ps4
xbox

Recenze

GamePark
15. 11. 2017
Lidstvo se nikdy nemělo lépe. Perfektně ovládlo vědu i techniku a naučilo se, jak obojí využít ve svůj prospěch. Potom však přišla katastrofa. Bezpočet lidí zemřelo a zbytek bojuje o holé přežití. Není už nikdo, kdo by vyráběl stroje či dokonce vynalézal nové technologie. Je jen hrstka těch, kteří ví, jak existující zařízení vlastně používat. Na světě se navíc objevil nový prvek – ELEX. Je daleká budoucnost...

75%
Bonusweb
2. 11. 2017
Po letitém vývoji přicházejí Piranha Bytes, autoři sérií Gothic a Risen, s další hrou na hrdiny s otevřeným světem. Tentokrát je to šílený mix středověkého světa, sci-fi i post-apo.

70%
Czechgamer.com
31. 10. 2017
Hra, která v sobě mísí rozmanitá prostředí, spoustu řečiček a bohužel i nudné souboje. Každopádně, utopit v ní dokážete i přesto spoustu hodin!

7/10
Tiscali Games
26. 10. 2017
Klenot, který někdo nedokázal úplně opracovat. Pod vrstvami nánosu se skrývá s láskou udělaná propracovaná hra doplněná bugy a pokulhávajícím technickým provedením. Na vrcholku sedí herní mechaniky, které jsou v dnešní době až na škodu. Kdo chce v Elex najít poklad, musí se napřed snažit.

8/10
Gamebro
19. 10. 2017
Fanoušci her od vývojářského studia Piranha Bytes v německém Essenu, jásejte! Po dlouhém vývoji se téhle třicetičlenné partičce, které je cizí růst za každou cenu, podařilo přijít na trh s novým titulem. A přestože je Elex na první pohled tak odlišný od předchozích počinů studia – Gothic a Risen, brzy zjistíte, že i tentokrát se uplatnění dočkaly všechny známé formule.

7/10
XboxWeb.cz
18. 10. 2017
Někdy bychom rádi viděli, co by Piranha Bytes dokázali stvořit, kdyby za sebou měli opravdu velkého vydavatele, který má hluboko do kapsy. ELEX je tak jen dalším pěkným pokusem, které určitě zaujme fanoušky předešlých her. Krásný a detailní rozlehlý svět spolu se solidním příběhem a úkoly ale opět sráží technické nedodělky a ani ELEX nevystupuje z lepšího průměru. Přesto si ELEX zaslouží šanci, jen...

Eurogamer.cz
16. 10. 2017
Desítky hodin zábavy, kapky frustrace, ale zároveň pocitů z dosaženého vítězství. Škoda starého enginu a detailů světa. Bez medaile

8/10
Zing
16. 10. 2017
Hodně dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení Elexu nakonec udělím. Prakticky je to staromilské akční RPG, které velmi úspěšně přebírá již zavedené mechanizmy z předchozích titulů Piranha Bytes. Možná právě proto jsem se po celou dobu hraní nadmíru bavil. Celek proto hodnotím nadprůměrnou známkou, kterou si dozajista zaslouží. Snad se jeho autorům příště bude dařit stejně jako nyní.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře