Fez


85%

Průměr z 9 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2021 na: xbox 360

Podobné hry

Jak si vede hra Fez v porovnání s podobnými hrami? Fez byla poražena pouze 4x a je lepší než větsina porovnávaných her. Naše doporučení - hra stojí za zahrání.

Recenze

10/10
InGamer.cz
24. 6. 2013
Ze hry srší preciznost, kterou autoři prokázali během jejího vývoje. Za milou a nenucenou 2D pixelovkou lze cítit nekonečnou dřinu a neustávající ťukání kláves vycházející z psaní statisíců řádků zdrojového kódu. Originální, krásný, detailní, atmosférický – takový je FEZ.

90%
GamePark
18. 5. 2013
Občas vás může pozlobit mírná nepřehlednost při otáčení perspektivy, zbytečné pády nebo zapeklitost jednotlivých logických hádanek. V globálu však dostáváte velkou raritu se vším všudy. Takováto hra, tohoto stylu a s takto exponovaným příběhem tu ještě nebyla a myslíme, že ani nějakou dobu nebude. FEZ se jednoduše řečeno povedl.

90%
GamePark
15. 5. 2013
Pokud se aspoň nějaký čas zajímáte o herní scénu, určitě jste už o FEZu slyšeli. Byl totiž oznámen již v roce 2007, a tak ho hráčská komunita s radostí označovala za Duke Nukem Forever nezávislé (indie) herní scény. Zajímavý je také autor celého projektu – Phil Fish, který je poměrně kontroverzní osobností a mnoho lidí ho nemá příliš v oblibě – prý je namyšlený. Jiní zase tvrdí, že prostě jen vnímá...

9/10
Hrej.cz
8. 5. 2013
Překrásné dobrodružství malého mužíčka, které překvapivě nutí k hlubokému zamyšlení. Technické nedostatky by vás rozhodně neměly odradit od koupě - FEZ za ty dvě stovky rozhodně stojí.

5/5
Hrej.cz
7. 5. 2013
Překrásné dobrodružství malého mužíčka, které překvapivě nutí k hlubokému zamyšlení. Technické nedostatky by vás rozhodně neměly odradit od koupě - FEZ za ty dvě stovky rozhodně stojí.

6/10
GamesWEB.sk
17. 5. 2012
Nepopieram, že FEZ ma v úvode bavil tak, ako kedysi legendárny Mario. Kameň úrazu tejto hry sa však naplno prejavil až v momente, kedy sa to bezosporu skvelé audio-vizuálne pozlátko stalo všedným a kontrolu nad mojou pozornosťou prevzal samotný gameplay.

8,5/10
Sector.sk
2. 5. 2012
Je takmer nemožné FEZ nemilovať.

7/10
Tiscali Games
30. 4. 2012
Fez je nápaditá a sympatická indie hra, která však byla ve vývoji až příliš dlouho a její snaha „dělat věci jinak“ je místy křečovitá, obskurní a někdy až otravná. Přesto se k ní budete rádi vracet díky odměnám za vyřešené hádanky a detailnímu grafickému zpracování s dobře zvládnutým principem rotování herního světa.

4/5
Hrej.cz
25. 4. 2012
Krásná a nápaditá retro plošinovka, která dovedně využívá otáčení jen zdánlivě 2D scén k prostorovým hádankám. Phil Fish dodal po letech vycizelované dílo.

DEENCS