Far Cry 4


84%

Průměr z 15 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2021 na: ps4
windows
ps3
xbox-one
playstation 4
pc
xbox

Podobné hry

Jak si vede hra Far Cry 4 v porovnání s podobnými hrami? Far Cry 4 byla poražena pouze 3x a je lepší než větsina porovnávaných her. Naše doporučení - hra stojí za zahrání.

Recenze

9/10
Konzolista.cz
11. 1. 2015
Ačkoliv Far Cry 4 oproti předchozímu dílu nepřináší moc velkých novinek, jedná se díky nádherně vypadajícímu prostředí, zábavným přestřelkám, velké rozmanitosti nebo povedené audiovizuální stránce o výbornou akční hru, která by neměla uniknout žádnému fanouškovi. Během několik desítek hodin se budete skvěle bavit, a to i s kamarády díky povedenému kooperativnímu režimu.

85%
DD World
11. 1. 2015
Takže pokud si chcete pořádně zastřílet, prolézat parádní svět a prostě si užít akční zábavu v pěkné grafice, Far Cry 4 je tu pro vás. Ale dopředu varuji, nebuďte naštvaní kvůli tomu všemu okolo. Prostě Far Cry 4 je nepříjemnou připomínkou doby a velký herní titul, který je vyroben - bez rizik se snahou za co nejméně práce a investic, co nejvíce vydělat (kde největší investicí je ta do reklamy). Žádné...

90%
GamePark
11. 1. 2015
Bez ostychu musí zaznít, že tak jako snad žádná hra, ani Far Cry 4 není dokonalostí samou. Přestože je to jedna z hrstky her, která nás vyloženě chytla a nepustila, má kromě vynikající atmosféry i své mouchy. Umělá inteligence vám například dokáže skočit přímo před rozjeté auto, čímž zabijete nevinného človíčka a vaše karma jde okamžitě dolů. Jindy zase automobilová hlídka Zlaté Stezky na rovince přejede...

8/10
Zing
11. 1. 2015
Far Cry 4 si vzalo to nejlepší z třetího dílu, obohatilo to o skvělý svět zasazený do fiktivní země Kyrat a přidalo vcelku zábavnou kampaň, kooperaci, funkční multiplayer a spoustu vedlejšího obsahu. Kdyby vývojáři zapracovali na postavách, využili více severní oblast a rozhodnutí mezi Sabalem a Amitou, tak to mohlo být bezchybné.

83%
11. 1. 2015
Far Cry 4 je přesně to co se dalo očekávat. Není průkopníkem v žánru, ale drží si své zaběhlé standardy a nebere si servítky. Dokazuje naprosto jasně v čem je skvělé a v čem otravné. Perfektní pokračování, které vylepšuje své předchozí vlastnosti, ale stále v některých pokulhává, tak jako před dvěma lety. Předchůdce byl přeci jen krapítek lepší. I tak ale budeme za pár let Far Cry 5 vyhlížet s nadějí...

4/5
Doupě
11. 1. 2015
Far Cry 4 je skvělou akční střílečkou, která dělá sérii čest. Mnozí tvrdí, že je až příliš podobná třetímu dílu. To je zajisté pravda. Některé herní prvky a mechanismy jsou takřka totožné. Pokud ale něco fungovalo, nevidím důvod, proč to měnit. O to více, když jsme se stejně dočkali nového prostředí, příběhu, kooperačního režimu a vylepšeného multiplayeru. Novinek je tedy dostatek a pokud zrovna nemáte...

90%
GamePark
8. 12. 2014
Ubisoft Montreal si svou špičkovou reputaci nedávno poněkud pochroumal vydáním očividně nedokončeného titulu Assassin’s Creed Unity (recenze zde). O to víc jsme byli zvědaví, jak si zvládl poradit s dalším pokračováním extra úspěšné série Far Cry, kterého jsme se po dvou letech konečně dočkali. Při tvoření následníka úspěšného titulu je vždy otázka, nakolik zasahovat do funkčního systému. Novinky hru...

8/10
Eurogamer.cz
7. 12. 2014
Far Cry 4 je opět nejlepší střílečka v otevřeném světě na současné generaci konzolí. Divoká jízda na slonovi s raketometem a kamarádem letícím nad vaši hlavou v gyrokoptéře je ovšem jedním velkým deja vu. Řemeslně úžasně odvedená práce s porcí zábavy na desítky hodin, jejímž jediným nepřítelem je existence třetího dílu a trochu šedější prostředí, než na které jsme právě z něj zvyklí.

9/10
XboxWeb.cz
26. 11. 2014
Far Cry 4 má vše, co z jeho předchůdce udělalo skvělou hru, a ještě to vylepšuje. Nabízí se vám pestrý a unikátní svět se spoustou aktivit, které vám zaručí dlouhé hodiny zábavy. Hra navíc vypadá vizuálně skvěle a celkový dojem jen kazí slabší postavy a nepříliš zajímavý příběh. Pokud se vám líbilo Far Cry 3, tak si pokračování zaručeně oblíbíte.

9,3/10
Centrum Her
25. 11. 2014
Zaručene jedna z najlepších hier aké som hral tento rok. Skvelá kombinácia príbehu, grafiky a otvorenosti spolu s drobnými vylepšeniami oproti predošlej verzii predurčujú na najlepšie tohtoročne hodnotenú hru.

4/5
Doupě
23. 11. 2014
Far Cry 4 je skvělou akční střílečkou, která dělá sérii čest. Mnozí tvrdí, že je až příliš podobná třetímu dílu. To je zajisté pravda. Některé herní prvky a mechanismy jsou takřka totožné. Pokud ale něco fungovalo, nevidím důvod, proč to měnit. O to více, když jsme se stejně dočkali nového prostředí, příběhu, kooperačního režimu a vylepšeného multiplayeru. Novinek je tedy dostatek a pokud zrovna nemáte...

3/5
Hrej.cz
20. 11. 2014
Far Cry 4 je obrovská hra, kterou ale prokouknete během chvíle a zjistíte, že dobrá polovina obsahu je tu jen proto, aby natahovala herní dobu. Nehraje se špatně, ale takřka všechno jsme už viděli dřív, což by nevadilo jen v případě, kdyby se návrat nekonal se všemi předchozími neduhy.

9/10
Tiscali Games
19. 11. 2014
Far Cry 4 navlékla na starou známou kostru množství nových prvků, kterých si sice nemusíte všimnout hned, ale po bližším zkoumání zjistíte, že vývojáři odvedli kus opravdu poctivé práce. A nemusíte být Bear Grylls, abyste si tenhle lítý boj o přežití ve stínu Himaláje mohli užít se vším všudy. Poklona navíc patří i českému lokalizačnímu týmu.

80%
Bonusweb
19. 11. 2014
Parádní grafika, obrovský otevřený svět, adrenalinové přestřelky, ovladatelná vozidla, tuny obsahu a exotické lokace, to vše už série Far Cry přinesla a i ve čtvrtém dílu vše funguje, jak má. Na ten třetí ovšem nemá.

Eurogamer.cz
18. 11. 2014

DEENPLCS