Creaks


89%

Průměr z 13 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc
xbox-one
nintendo switch
ps4

Recenze

5/5
Nbase
7. 8. 2020
Creaks je vydařenou logickou hrou, která vám zlehka zapojí mozkové závity, podmaní hudebním doprovodem a učaruje překrásným výtvarným zpracováním. To může být důvodem, který by vás mohl přimět zahrát si hru znovu, detailně si prohlédnout každou jednu obrazovku a vychutnat tak každičký detail, který nabízí.

8/10
GamePark
4. 8. 2020
Kdo se jako malý občas nebál v noci podívat pod postel nebo do pootevřené šatní skříně? Také si pamatujete, jak v takové chvíli vám vaše dětská fantazie, neznalá reálného světa a nemající zábrany, vykreslovala ve stínech schovávající se tvory rozličných tvarů, počtů očí a končetin. Nebo se pod tou postelí mohl objevit tajný poklop, za kterým ležel celý nový svět.

9/10
XboxWeb.cz
1. 8. 2020
Pro milovníky pěkné stylizace, výborných herních motivů a puzzlů je Creaks jasnou volbou. Amanita Design konečně po letech doručilo svou hru také na konzole a za to by všichni hráči měli být rozhodně rádi.

9/10
Doupě
26. 7. 2020
Poprvé se místo adventury studio Amanita Design pustilo do žánru logických plošinovek a rovnou to zvládlo na jedničku. Bezchybný vizuální styl doprovází výborný hudební podkres, který vám dává najevo, jak se vám daří při plnění hádanek. Vše podstatné bez problému pochopí každý i přesto, že postavy jen nesrozumitelně žvatlají a plynule při tom dojde i na vysvětlení podstatných funkcí hratelnosti. Creaks...

90%
Czechgamer.com
23. 7. 2020
Další z řady parádních počinů českého týmu. Ponořte se do tajů Creaks a vychutnejte si hutnou atmosféru.

82%
Alza
22. 7. 2020
Creaks je klasická puzzle plošinovka, která se hlavně díky výraznému audiovizuálu v konkurenci neztratí. Naopak, rozšiřuje sérii povedených her vývojářů z Amanity. Hezky navržené úrovně naplněné originálně zpracovanými nepřáteli by ale snesly trochu více svérázného humoru.

8/10
Sector.sk
22. 7. 2020
Celkovo veľmi pôsobivá puzzle hra, kde Amanita ukázala svoj zmysel pre umelecké stvárnenie, ako aj veľmi dobre vymyslené puzzle prvky. Možno viac osvieženia by nebolo zlé, aby to v polovici nezačalo upadať, ale je to hra, ku ktorej sa môžete vracať postupne a vždy si dať jeden levelík a postúpiť ďalej. 

9/10
Vortex
19. 7. 2020
Creaks je fascinující ukázkou designu i perfektní výtvarné stránky. Amanita Design znovu dokazuje, že se může rovnat s těmi nejlepšími zahraničními autory nezávislých her a v mnohém je překonat. Po vysloveně zážitkovém Chuchlu a jednohubce Pilgrims jsou Creaks plnohodnotnou záležitostí, která vás pořádně potrápí, ale hned vzápětí laskavě pohladí. Braid nebo Inside našli ve hře Radima Jurdy svého rovnocenného...

9/10
Zing
17. 7. 2020
Jednoho večera, když si v klidu sedíte u vašeho stolu, se odloupne ze zdi místnosti kus tapety, což odhalí tajuplný průchod do surrealistického světa, nabízejícího temné, leč krásné kulisy pro zábavnou puzzle platformovku, oplývající skvěle vyváženými hádankami, jejichž základní šablona se sice ke konci začne lehoučce opakovat, avšak ve výsledku ve vás zanechá pocit, jako málokterá hra.

5/5
Hrej.cz
16. 7. 2020
Změna žánru se vyplatila. Ve studiu Amanita Design opět vzniklo unikátní umělecké dílo, které tentokrát potěší především milovníky logických hádanek

90%
Bonusweb
16. 7. 2020
Creaks je dalším důkazem toho, že hry pod hlavičkou české Amanity jsou jedinečné. A nic na tom nezměnil ani přechod do žánru logických 2D plošinovek.

10/10
IndianTV
16. 7. 2020
Creaks je dalším fantastickým počinem vytvořeným pod záštitou studia Amanita Design. Mimo rozvrzaného nábytku při jejím hraní uslyšíte skřípat i vaše mozkové závity. Takže pokud máte rádi puzzle hry, toto zhruba pětihodinové dobrodružství byste si rozhodně neměli nechat ujít.

8/10
Tiscali Games
16. 7. 2020
Amanita opět ukázala, kde leží její síla a ani krok do neprobádaných končin se nezabořil do měkkého. Pokud si rádi lámete hlavu v půvabné grafické stylizaci, určitě dejte Creaks šanci.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře