Alan Wake


82%

Průměr z 21 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc

Recenze

85%
Game page
22. 4. 2012

80%
Bonusweb
14. 3. 2012
Trvalo to dva roky, než se hororová akce Alan Wake dostala z Xboxu 360 na počítačové monitory. A po pravdě, na hře je to docela znát.

85%
GamePark
10. 3. 2012
PC verze Alan Wake nám udělala skutečně radost, protože se jedná o kvalitní konverzi a je vidět, že autoři si na jejím převodu dali skutečně záležet a nejedná se pouze o rychlokvašku vyrobenou za účelem zisku. Rozhodně potěší přítomnou obou rozšiřujících balíčků již v základním balení.

GamePark
8. 3. 2012
Je to již dva roky, kdy po dlouhém, pětiletém vývoji plném zvratů, vyšla exkluzivně na Xbox hororově ladění akční hra Alan Wake. Studio Remedy ale na konverzi nezanevřelo a poté, co skončila exkluzivita konzolové verze, servíruje nám také PC verzi. Protože ale víme, že konverze většinou trpí více či méně neduhy, přistupovali jsme k ní z počátku skepticky. Jak se ale dozvíte dále, naše obavy byly zcela...

8/10
Recenzeher.eu
8. 3. 2012
Alan Wake je zkrátka skvělá hra, které by ovšem slušela větší volnost a menší linearita. Naštěstí současný stav hratelnosti ničím neškodí a hraní není díky vtahujícímu příběhu a rychlému tempu frustrující, za což se zasloužily i velmi dobře rozmístěné checkpointy, takže v případě smrti nemusíte opakovat delší pasáž.

9,2/10
Herní web
8. 3. 2012
Kdybych měl Alana Wakea hodnotit jako konverzi, musím dát rozumné, trošku nižší, hodnocení, než jaké vidíte. Přechod je zvládnutý dokonale, ale hráči rozmlsaní novými technologiem si zanadávají. Alan naštěstí není o slintání nad enginem. Alan je o příběhu, o vyprávění, o napětí jako v prvním Dead Space. A tak je škoda těch pár drobností. Nebýt jich, vysloužil by si u mne ultimátní.

40%
DD World
6. 3. 2012
ALAN WAKE je hra bez herní náplně, která zůstala za vším, co měla přinést. Pokud jste někdy chtěli důkaz o tom, že herní průmysl a konzole zabily velkou část jakéhokoliv herního a technologického vývoje, tak původně PC titul ALAN WAKE je skvělý příklad a pomník tohoto zmaru. Výborné nápady, velký potenciál a technologické možnosti PC platformy zůstaly naprosto nevyužity. To co zbylo, se stěží dá nazvat...

8,5/10
GamesWEB.sk
5. 3. 2012
Alan Wake na počítači rozhodne nezostáva nič dlžný svojej konzolovej verzii. Je rovnako dobre hrateľný, skvele vyzerá a rozpráva jeden z najnetypickejších príbehov v dejinách videohier. Aj keď má niektoré slabé miesta (spomínané opakujúce sa súboje, alebo celkom zbytočná jazda autom), stále je hrou, ktorú by ste bezpodmienečne mali skúsiť, ak ste tú česť ešte doteraz nemali. Za 20 eur je to rozhodne...

8/10
Hrej.cz
2. 3. 2012
Alan Wake dokazuje, že má i po dvou letech co nabídnout – skvělý příběh doplněný o 2 DLC epizody a hutná atmosféra jsou hlavní devizy PC verze. Port se sice nevyhnul několika chybkám, není to však nic, co by nějak zásadně kazilo zážitek ze hry.

4/5
Hrej.cz
1. 3. 2012
Alan Wake dokazuje, že má i po dvou letech co nabídnout – skvělý příběh doplněný o 2 DLC epizody a hutná atmosféra jsou hlavní devizy PC verze. Port se sice nevyhnul několika chybkám, není to však nic, co by nějak zásadně kazilo zážitek ze hry.

8/10
Tiscali Games
27. 2. 2012
Dlouhá cesta Alana Wakea na PC nebyla zbytečná. Přiváží napětí, strach, úzkost, okouzlení i úlevu, tedy pocity, které si v kůži mladého spisovatele na vlastní kůži prožijete. A to rozhodně není málo.

90%
GameSite.sk
24. 2. 2012
Alan Wake musel prejsť dlhou cestou, kým konečne dorazil na PC. Teraz je tu a mierne vylepšený. Strhujúci a tak dobre podaný príbeh nevidíme tak často, pochváliť sa môže aj originálnym súbojovým systémom a množstvom odkazov na rôzne diela.

9/10
Sector.sk
20. 2. 2012
Autori Alan Wake neoživujú len PC, ale vracajú sa so sériou aj na Xbox a to už 22. februára, kedy vychádza Alan Wake American Nightmare pre Xbox Live Arcade. Ďalšie epizodické pokračovanie tentoraz samostatné a vo viac akčnom štýle. Na rozdiel od inšpirácie knihami Stephena Kinga v pôvodnej hre, si teraz autori zobrali za vzor filmy Quentina Tarantina.

Eurogamer.cz
3. 11. 2010

9/10
Zing
13. 7. 2010
Pro mě osobně žhavý kandidát na hru roku. Pro všechny ostatní to může být „jen“ skvělý, filmově podaný hororový thriller, který je svěžím závanem na poli stále stejných her současnosti. Z každého pixelu je cítit oddanost vývojářů a my se neuvěřitelně těšíme na pokračování.

GamePark
22. 5. 2010
Jak již pravila anotace, je to více než pět let, kdy se Remedy pustili do tvorby hry, která měla přinést doslova revoluci a za tu dobu byla několikrát oznámena a zase přesunuta, až jsme se konečně v květnu 2010 dočkali. Alan Wake od prvních dní obsazuje přední místa prodejnosti a zdá se, že to bude skutečně úspěšný titul. My jsme jej celý dohráli a nyní se v recenzi podíváme na to, co se nám líbilo,...

9/10
XboxWeb.cz
19. 5. 2010
Alan Wake je opravdu skvělá hra. Obsahuje opravdu málo záporů, jako místy moc velký důraz na akčnost, zamotanost a nutnost si v budoucnu pořídit DLC kvůli ucelenosti příběhu, a tak zde excelují klady jako skvělá atmosféra, povedený příběh, bezchybné ovládání, velice líbivá grafika a excelentní hudba. Pokud tedy máte rádi propracovaný příběh, hutnou atmosféru a především thrillery, tak neváhejte a Alana...

85%
Bonusweb
11. 5. 2010
Alan Wake přichází. Po pěti letech vývoje vychází akční titul s důrazem na příběh, v němž se hrůzné sny mění v realitu.

4/5
Hrej.cz
7. 5. 2010
Z vypravěčského hlediska vytříbená thrillerová hra, kterou sráží dolů linearita a jednoduchost.

4/5
Doupě
5. 5. 2010
Boje jsou díky tomu neskutečně atmosférické, snažíte se držet protivníky z dosahu světlem a zároveň se propalovat temnotou, abyste je následně přesnými ranami poslali do zapomnění. Pohyb je důležitý, světelný kužel baterky je přeci jen omezený, baterie nevydrží věčně, a pokud se nesoustředíte, hbitý Taken snadno prověří pevnost vaší páteře srpem. Škoda, že vaše snažení občas kazí toporný systém uskakování.

Eurogamer.cz
5. 5. 2010

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře