Yakuza: Like a Dragon


83%

Průměr z 12 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo

O hře

Jste Ichiban Kasuga, bezvýznamný pěšák pro Yakuzu, kterého na pokraji smrti zanechal muž, kterému nejvíc věřil. Popadněte svou legendární pálku a vydejte se do podsvětí současného Japonska rozdrtit pár lebek v tomto dynamickém bojovém RPG.


Podobné hry

Jak si vede hra Yakuza: Like a Dragon v porovnání s podobnými hrami? Yakuza: Like a Dragon byla poražena pouze 2x a je lepší než větsina porovnávaných her. Naše doporučení - hra stojí za zahrání.

Recenze

80%
Paranskyraj
12. 4. 2021
Nová Yakuza je povedená hra. Dobře se hraje, má poutavý příběh, skvělé postavy a zábavné vedlejšáky. Umí být brutální, napínavá, dramatická i vtipná zároveň. Myslím, že si tvoji pozornost zaslouží. Má sice nějaké ty chyby a umí potrápit svojí obtížností, ale i zabaví a to je hlavní.

4/5
Hrej.cz
22. 3. 2021
Jestli měla Yakuza: Like a Dragon za cíl zaujmout nové hráče a nalákat je na další dily, povedlo se jí to. Alespoň v mém případě.

8/10
XboxWeb.cz
7. 12. 2020
Yakuza: Like a Dragon každopádně hodnotím pozitivně. Líbí se mi příběh s japonskými reáliemi, bizarní humor, pestrá hratelnost, RPG prvky, přehlednější soubojový systém. Doufám, že se tvůrci pro příští díl série Yakuza poučí a doladí několik relativně drobných designových chyb, a také využije naplno výkonného hardwaru nových konzolí.

8/10
IndianTV
29. 11. 2020
Yakuza: Like a Dragon je velmi obsahově bohaté RPG, které sice nepatří mezi elitu žánru, rozhodně k tomu ale nemá daleko. Výborný příběh a rozmanitá hratelnost vás u titulu udrží na pěkně dlouhou dobu.

9/10
Sector.sk
24. 11. 2020
Počas prvých i posledných hodín máte pocit, že SEGA posúva sériu do lepšej roviny. Všetky očakávané elementy (nové postavy, nové prostredie, ťahový boj) napĺňajú vaše očakávania a pritom tu ostala stará dobrá atmosféra, spletitý dej či pútavé vedľajšie úlohy. Navyše nepodceňujte spletitý japonský scenár: stále patrí k tomu najlepšiemu, čo videohry tento rok predviedli a to sa cení.

4/5
Cooldown
22. 11. 2020
Yakuza: Like a Dragon dokázala skvělou, ale poněkud unavenou sérii napumpovat novou energií a svěžími nápady. Nešetří na drzých inovacích, absurdním humoru ani tradiční gangsterské akčnosti. Příběh Kasugy Ičibana je povedeným, byť ne dokonalým vstupním bodem pro nováčky i veterány, kteří roky volali po výrazných změnách. Ty totiž právě přišly.

8/10
Doupě
21. 11. 2020
S Like a Dragon přišla ideální chvíle, aby se do série Yakuza pustili i úplní nováčci. Začíná totiž nový příběh s Ičibanem Kasugou a jeho příchod znamená i celou řadu změn. Největší je v soubojovém systému, který se změnil z akční rubačky na tahové RPG. I když není úplně perfektní, tak pro účely hry funguje dobře. Trochu ji táhnou dolů nedostatky v technickém zpracování a absence dabingu některých...

95%
Bonusweb
17. 11. 2020
Od minulého dílu se změnily vlastně jen dvě věci: hlavní hrdina a soubojový systém. Jejich význam je ovšem tak zásadní, že nejednoho fanouška možná bude potřeba křísit. Ale to si sedne, Like a Dragon je totiž bezpochyby nejlepší hra, která kdy pod značkou Yakuza vznikla.

8/10
Tiscali Games
16. 11. 2020
Nová Yakuza se povedla, o tom není sporu. Spory nastanou až ve chvíli, kdy se necháte unést nemalým očekáváním spojeným s novinkami, které mohly zajít ještě o kus dál, aby Yakuzu přiblížily geniální Personě.

90%
Alza
16. 11. 2020
Parádní tahové RPG ze země vycházejícího slunce vhodné jak pro veterány série, tak i pro úplné nováčky. Yakuza: Like a Dragon představila nového protagonistu, nový soubojový systém a příběh, který, i když se někdy nebere moc vážně, z vás dovede vydolovat emoce všech odstínů. A někdy i ty, o kterých jste si mysleli, že už je nemáte. Tohle je prostě povinnost pro všechny příznivce kvalitních her.

8/10
Respawnpoint
15. 11. 2020
Bude zajímavé sledovat, jak si série povede dál. Risk v podobě drastické změny v hratelnosti má dle mého nejistý výsledek. Západní fanoušky her nemusí oslovit a ty tradiční, asijské, zas může rozladit, jde totiž proti všemu, čím série Yakuza dříve byla. Mě osobně ale tento restart značky potěšil a s novým směrem nemám problém. Nový hrdina mi přirostl k srdci a jsem skoro přesvědčen o tom, že se s ním...

80%
Czechgamer.com
6. 11. 2020
Jeden z najlepších scenárov v sérii sa podarilo zabaliť do nového bojového konceptu a nezabudnúť ani na toľko potrebné minihry - nesmierne som si tak na tomto súste pochutil!

ENDECS