Tropico 4


71%

Průměr z 15 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc

Recenze

6/10
Eurogamer.cz
14. 2. 2012
Tropico 4 je typickou hrou, na kterou je už z principu nesmysl snažit se navléct jednoznačné číselné hodnocení. Sérií nepolíbené jedince odrovná pohlcující hratelností, majitele předchozího dílu dost možná podobně jako mě umoří kritický nedostatek oživujících novinek a pouhých deset map. Rozhodněte se sami, do které kategorie patříte. A hlavně... Nebuďte asociální a pošlete pak přátelům na Facebooku...

Eurogamer.cz
3. 2. 2012

8/10
Recenzeher.eu
18. 1. 2012
S trochou nadsázky (se kterou nás Tropico naučilo během hraní operovat) se dá říct, že se jedná o hodně slušnou strategii, která není nijak mučivě dlouhá, ani obtížná, ale zaručeně pobaví a čas vám při jejím hraní bude utíkat opravdu rychle.

6/10
Sector.sk
16. 1. 2012
V Tropico 4 si naozaj vychutnáte pocit moci z kresla diktátora, ktorý je na nezaplatenie. Prečo teda tá nízka známka? V čom je problém? Príčina nízkeho hodnotenia je prostá, hra je takmer identickou kópiou Tropico 3. Mali by ste veľký problém nájsť medzi týmito titulmi desať aspoň drobných rozdielov. Pre vás to znamená nasledovné. Ak máte doma Tropico 3, v žiadnom prípade sa vám kúpa štvorky neoplatí.

8,5/10
GamesWEB.sk
1. 1. 2012
Tropico 4 teda nesklamalo. Krásna pestrofarebná grafika spolu s pohodovou "cuban-flavoured" muzikou vytvára neskutočne podmanivú atmosféru, vďaka ktorej sa do budovania nových a lepších zajtrajškov pustíte s tak veľkým entuziazmom a odhodlaním, že si ani neuvedomíte, ako silne ste titulu prepadli. Holt, obdobných hier dnes na trhu naozaj mnoho nie je a možno aj práve preto je štvrtý diel Tropica tak...

7/10
Tiscali Games
28. 12. 2011
Povedené pokračování výborné hry, které sice nepřináší až tolik novinek, ale zaryté fanoušky i nově příchozí jistě potěší nová kampaň s více úkoly, zařazení importu a několik nových budov. Zamrazí jen stálá přítomnost několika chyb a pocit, že Tropico 4 by si spíš zasloužilo označení datadisk.

87%
DD World
19. 12. 2011
Pokud jste Tropico ještě nezkoušeli a máte rádi budování, pak je Tropico 4 skvělým způsobem, jak začít. Pro ostatní to může být pěkný dárek cenově dostupné hry, kde se jen neničí a nevraždí ....

60%
GameSite.sk
30. 11. 2011
Je toho viac, čo sa oproti tretiemu dielu zmenilo, ale nič nebolo tak výrazné, že by mi to nedalo nespomenúť. Preto je aj môj celkový pohľad na hru dosť rozpoltený. Kebyže si hru kúpim a nie je na recenziu poskytnutá Playmanom, tak by som bol asi veľmi (ako hráč Tropica 3) nasrdený. V poradí štvrtému dielu by teda určite omnoho viac sedel názov Tropico 3.1. Dávať totižto štvorku za 50€ je doslova zdieračstvo,...

70%
Game page
29. 10. 2011

70%
GamePark
11. 9. 2011
Ve výsledku je Tropico příjemnou letní hrou s říznou atmosférou, pestrou grafikou a černým humorem. Při hraní jsem měl sto chutí zapálit si pořádně tlustý doutník, uválený na macatých stehnech upocené Kubánky, ano, tak atmosférická ta hra je.

70%
GamePark
11. 9. 2011
Montesquieu jistě sledoval dobro lidu, když formuloval svou teorii dělby moci. Jenže nikdy nepoznal, jaké to je – mít moc ve svých rukou, všechnu. Největší přednost čtvrtého Tropica spočívá právě v tom, že dokáže navodit pocit absolutní a bezvýjimečné kontroly, kdy víte, že bez vašeho svolení ani pes neštěkne – a pokud ano, za rohem číhá tajná policie, která mu štěkání zatrhne jednou provždy. Nu, a...

6/10
Zing
1. 9. 2011
Tropico 4 by si takto nízkou známku nikdy nezasloužilo, kdyby předchozí díl nebyl až tak trapně stejný. Jinak si ovšem vede velice dobře. Pokud jste ještě žádné Tropico nehráli nebo jste naopak skalní fanoušci série, nebojte se a klidně si ještě dva body připočtěte.

6/10
Zing
1. 9. 2011
Tropico 4 by si takto „nízkou“ známku nikdy nezasloužilo, kdyby předchozí díl nebyl až tak trapně stejný. Jinak si ovšem vede velice dobře. Pokud jste ještě žádné Tropico nehráli nebo jste naopak skalní fanoušci série, nebojte se a klidně si ještě dva body připočtěte.

8/10
Hrej.cz
30. 8. 2011
Máte pocit, že už jste tohle několikrát viděli, ale stejně vás Tropico 4 pustí spát až k ránu. Esence hratelnosti v něm funguje i přes stále stejný koncept.

4/5
Hrej.cz
30. 8. 2011
Máte pocit, že už jste tohle několikrát viděli, ale stejně vás Tropico 4 pustí spát až k ránu. Esence hratelnosti v něm funguje i přes stále stejný koncept.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře