Someday You'll Return


78%

Průměr z 15 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc
xbox-one
ps4

Recenze

7/10
Doupě
1. 7. 2020
Someday You’ll Return je adventura s řádně tísnivou atmosférou, která vás provede z počátku nečekaným příběhem. Sice je v některých pasážích zbytečně rozvleklá, ale delší procházka po nádherně zpracovaném lese snad nikomu neuškodí.

5/5
GameSite.sk
19. 6. 2020
Po dohraní Someday You'll Return som zostal v nemom úžase. Príbeh po možno zdĺhavejšej druhej polovici vygradoval tak, že vás donúti zamyslieť sa nad vecami, ktoré nemusia byť každému príjemné. Aj napriek tomu, že na hre väčšinou pracovali len dvaja ľudia, nemal som ani na chvíľu pocit, že by jej to niekde uškodilo. Všetko jednoducho fungovalo tak, ako malo, a celistvý zážitok je na rovnakej úrovni...

8/10
Sector.sk
9. 6. 2020
Prostredie ako také neponúka žiadne prekvapivé lokácie: áno, sú tu lesy, prevažne listnaté s hromadou skál, po ktorých je možné loziť – jedna z ďalších minihier a vôbec nie takých otravných, ako sa možno niekomu zdá, len je nutné akceptovať pomalšie tempo. Daniel nie je Lara či Nathan. Nechýba ani tajomný bunker, opustená vodná elektráreň, rozborené ruiny hradu, krásne jaskyne, vyhliadky, letný tábor,...

8/10
GamePark
2. 6. 2020
Jen málo projektů na poli herní zábavy se kromě příběhu snaží svému hráči i sdělit něco nevysloveného. A těch, které si hrají s lidskou psychikou, je ještě méně. Z těch větších si určitě vzpomenete na Hellblade: Senua’s Sacrifice, kde hlavní hrdinka trpí schizofrenií a ve hře bojuje se svými vnitřními démony. Co to ale vzít z druhé strany a z hlavní postavy neudělat hrdinu, který bojuje se svou nemocí,...

2,5/5
Cooldown
24. 5. 2020
Someday You'll Return je rozporuplná hra. Na jednu stranu má spousty povedených mechanik a na stranu druhou, je plna do očích bijících nedotažeností s naprosto nevhodným dabingem v čele. Přes to všechno má určitě hráčům hodně co nabídnout. Stačí jen tu a tam přimhouřit oči.

78%
Alza
17. 5. 2020
Someday You'll Return je adventura s hororovými prvky, která více než děsivou atmosférou zaujme příběhem a prostředím, ve kterém se odehrává. I přes některé nedostatky můžeme aktuální počin českého vývojářského dua z CBE Software s klidným svědomím doporučit.

8/10
IndianTV
10. 5. 2020
Hra toho nabízí opravdu mnoho. Ať už je to bloudění lesem, řešení hádanek, plížení před nepřáteli nebo procházení lokacemi, při kterých by se atmosféra dala doslova krájet. Některé pasáže jsou trochu slabší, zdlouhavé, a dokonce i chvílemi otravné. Celkový zážitek ze hry je ale opravdu výjimečný a pokud občas půjdete jiným směrem, než po vás hra vyžaduje, může vám toho konec hry odhalit mnohem víc…

Eurogamer.cz
6. 5. 2020
Sice nedosahuje kvalit jiných příběhových adventur či hororů, přesto rozhodně stojí za zahrání a našince jen potěší. Bez medaile.

75%
Bonusweb
5. 5. 2020
Nová česká hra Someday You’ll Return má světové parametry, přitom byla z velké většiny vytvořena v pouhých dvou lidech. Podíváme se v ní do českých lesů, kde budeme pátrat po ztracené dceři.

75%
Bonusweb
5. 5. 2020
Nová česká hra Someday You’ll Return má světové parametry, přitom byla z velké většiny vytvořena v pouhých dvou lidech. Podíváme se v ní do českých lesů, kde budeme pátrat po ztracené dceři.

8/10
Vortex
5. 5. 2020
Stejně jako v lese člověk občas dokáže zabloudit i v životě. Jako tátu malé holky mě hluboce zasáhla a současně znepokojila pouť, na níž jsem se vydal spolu s Danielem ve snaze najít pohřešovanou Stelu. Upřímně doufám, že si moje dcera nikdy podobný deníček nenapíše.

4/5
Hrej.cz
4. 5. 2020
Someday You'll Return se dvojce z CBE Softu povedlo. Přes technické problémy a ne úplně čarokrásnou grafiku přinesli poutavý příběh, tísnivou atmosféru a zajímavé lokální zasazení. A takovou kombinaci člověk nedostane každý den!

90%
Czechgamer.com
4. 5. 2020
Jedinečná atmosféra s príchuťou nám blízkeho prostredia vás v tomto podarenom mixe žánrov dokáže pohltiť a nepustiť až do vypätého finále

9/10
Zing
4. 5. 2020
Someday You'll Return je promyšleným a propracovaným dílem, které převyšuje řadu podobných hororů. Jistě, drobné chyby se najdou. Zamrzí například místy obtížná orientace v prostředí nebo nejasný úkol. Navzdory tomu je hra natolik povedená, že ji mohu bez váhání zařadit mezi ty české tituly, na které bychom měli být opravdu hrdí.

7/10
Tiscali Games
4. 5. 2020
Povedená atmosférická adventura, která sice neoslní designem aktivní hratelnosti, ale díky chytlavému vyprávění i chytrým rébusům jí to lze odpustit a na pár příjemných večerů se metaforicky i doslova ztratit v lese.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře