Fable III


76%

Průměr z 13 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo
Prohlédněte si nejlepší hry roku 2020 na: pc

Recenze

75%
GamePark
4. 6. 2011
Historie herní série Fable se datuje již sedm let zpět, kdy známý herní vývojář Peter Molyneux stvořil pohádkovo-fanstastický svět Albion a zasadil do něj hry RPG žánru. Ke konci loňského roku vyšel již třetí díl na konzoli Xbox360 a nyní jsme se dočkali také na počítačích. Sice se může zdát, že zpoždění je poměrně veliké, ale v podstatě můžeme být rádi, že hra vůbec byla převedena pro PC, protože...

4/5
Doupě
22. 5. 2011
Přitom se jedná o stále stejně dobrou, dokonce ještě o něco lepší, hru. A podobně jako na X360 nemusíte ani chodit nijak do obchodu, stačí si hru pořídit prostřednictvím Games for Windows, jednoduše pár kliknutími nainstalovat a pak vás čeká skvělá zábava. Koho pak zajímá, že třeba k ukončení se musíte dostávat ještě do nějaké svatyně, když se stejně budete raději bavit hromadou drobností, než abyste...

5/10
Tiscali Games
17. 5. 2011
Fable III nedokáže ani jednu svoji část naplnit něčím skutečně hodnotným a já přesto věřím, že si tuhle hru, nyní i špatně přeportovanou na PC, spousta z vás koupí. Inu, Peter Molyneux je starý lišák. Génius průměrnosti.

Eurogamer.cz
17. 5. 2011

4/5
Hrej.cz
17. 5. 2011
Fable III si přestalo hrát na RPG a s místy surově mrazivým, místy absurdně groteskním vyprávěním o revoluci v pohádkovém světě, se definitivně přiklonilo k žánru akčních adventur. Odpustíte-li mu zvláštní rozháranost a pár jiných dílčích nedostatků, pobavíte se solidně.

8/10
XboxWeb.cz
25. 11. 2010
Na tříáčkovou hru špatně technicky zpracovaná, nelogický končící, ale jinak vtipná a oproti dvojce dospělejší pohádka, kterou sice sfouknete za jeden víkend, ale jistě se k ní rádi ještě několikrát vrátíte, protože budete mít stále co objevovat.

8/10
Zing
9. 11. 2010
Fable III nezklamalo. Studio Lionhead opět vypustilo kvalitní a svěží titul, který slušně zabaví, pobaví a potěší. Přestože trochu zklamala druhá část a celková obtížnost, jde o jasnou volbu pro fanoušky. Vy ostatní si koupi dobře rozmyslete.

80%
GamePark
4. 11. 2010
Legendární vývojář Peter Molyneux nás již potřetí za sebou zve do propracovaného světa Albionu, který opět přichází exkluzivně na konzoli Xbox360 a po zhruba půl roce si jej budou moci zahrát také hráči na PC. Předchozí dva díly sklízely celosvětově velmi vysoká hodnocení a také jsou mezi hráči velmi oblíbené, takže očekávání od třetího dílu byla veliká. My se nyní tedy podívejme, jak třetí díl dopadl.

4/5
Doupě
4. 11. 2010
Fable III je až trestuhodně jednoduchá hra, která hráče po celou dobu doslova vede za ruku, souboje jsou díky nesmrtelnosti často nudnou rutinou, RPG prvky jsou ořezány na naprosté minimum, hlavní dějová linie a rozhodnutí v ní ani nemůžou být více černo-bílé. Přesto by byla škoda si ho nechat ujít nebo ho hrát s vypnutým mozkem, protože království Albion nabízí spoustu kouzelných míst, výborných vedlejších...

75%
Bonusweb
3. 11. 2010
Fable 3 je hra s bohatými možnostmi, svérázným humorem a občasnými perlami kreativity. Současně zcela postrádá bojové napětí. Kdo nakoupí s tímto vědomím, nebude zklamán.

Eurogamer.cz
29. 10. 2010

6/10
Tiscali Games
27. 10. 2010
Fable III není ani kočka, ani pes. Autoři jakoby nevěděli kam celou sérii směřovat a skončili někde na rozcestí mezi akční hrou, politickou strategií a variací na The Sims, která ve všech částech jen klouže po povrchu a dovnitř vás nepustí.

5/5
Hrej.cz
26. 10. 2010
Překrásná pohádka na dobrou noc, se kterou strávíte hned několik velmi příjemných večerů.

Přihlásit se / Registrovat se pro přidání komentáře