DiRT 5


73%

Průměr z 15 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo

Podobné hry

Jak si vede hra DiRT 5 v porovnání s podobnými hrami? DiRT 5 byla poražena pouze 4x a je lepší než větsina porovnávaných her. Naše doporučení - hra stojí za zahrání.

Recenze

2/5
GameSite.sk
25. 11. 2020
Dirt 5 mal byť poctivým pokračovaním naozaj obľúbenej hernej série. Ak by som k tomuto titulu pristupoval bez akýchkoľvek očakávaní, bol by som možno ešte ako-tak spokojný s tou troškou zábavy a pekných vizuálov, ktoré ponúka. Ale s vedomím, čoho sú Codemasters schopní, ak sa naozaj snažia, a so spomienkami na stovky hodín strávených v iných Dirt tituloch je u mňa Dirt 5 veľký fail. Odporúčam kupovať...

90%
Paranskyraj
24. 11. 2020
Celkově hodnotím hru jako velmi povedenou. Bezvadné grafické zpracování, upgrade na PS5 a možnost zahrát si s kamarády z jednoho gauče řadí Dirt 5 ke hrám, které si s chutí necháš nainstalované i několik měsíců. Arkádová pětka k novým konzolím prostě sedí a tyhle závody ti stojí za to si zahrát!

8/10
GamePark
22. 11. 2020
Série Dirt jako řvoucí vozidlo vjíždí do pátého kola dveřmi napřed a přináší kromě vrstvy bláta také několik zjednodušení. Zapomeňme na realistickou simulaci života jezdce za volantem auta s homologací od Světové automobilové federace. Pátý díl Dirt sází na uvolněný přístup k jinak nebezpečné a na detailu lpící disciplíně rallye.

6/10
Tiscali Games
12. 11. 2020
Dirt 5 se vydal na úplně opačnou stranu než Dirt Rally 2.0. Jeho jízdní model je až zbytečně jednoduchý a kariéra je trestuhodně strohá a nudná. Potěší různorodost ve vozovém parku a editor tratí. No a vyloženě nadchne famózní počasí, které nastavuje atmosférickou laťku všem budoucím závodním hrám.

9/10
IndianTV
12. 11. 2020
Dirt 5 přináší do série inovativní prvky, a přitom zachovává solidní jízdní model z předchozích dílů. Spolu s dostatečným výběrem tratí, dynamickým počasím a komunitními mapami je tak skvělou závodní arkádou.

75%
Bonusweb
7. 11. 2020
Pátý DiRT boduje pěkným vizuálním zpracováním a akcí nabitými závody, které jsou díky čistě arkádovému jízdnímu modelu přístupné pro každého. Problémem je naopak strohá kariéra a v součtu slabá nabídka režimů pro jednoho hráče, kterou se vývojáři pokoušejí kompenzovat propracovanějším multiplayerem a online funkcemi.

69%
Alza
5. 11. 2020
Páté pokračování oblíbené série Dirt má hned několik nedostatků, odfláknutý kolizní model či technické problémy ale nezabrání tomu, že se Dirt 5 stává v současnosti jednou z nejlepších rally závodních her na uzavřených tratích.

84%
Czechgamer.com
5. 11. 2020
Parádní odlehčené závody, které si užije každý fanoušek arkádového motorsportu.

8/10
Sector.sk
4. 11. 2020
Keď už kariéru dohráte, prípadne vás omrzí, zostávajú vám tu rýchle preteky alebo časovky, takže vlastne klasiky. Zaujímavým prídavkom je ale Playgrounds režim, ktorý je o hráčskej kreativite. Môžete si tu vytvoriť vlastné trate alebo aj arény, kde sa bude jazdiť, prípadne robiť kaskadérske kúsky. Je to len na vás. Tento režim má vlastný editor, ktorý je pomerne intuitívny a rýchlo si ho osvojíte,...

7/10
Doupě
4. 11. 2020
Dirt 5 jsou přímočaré závody, které si na nic moc nehrají. Hlavním cílem je hráče zabavit povedeným arkádovým poježděním. V kombinaci s perfektním hudebním doprovodem a výtečnou grafickou stránkou hry se to Codemasters ostatně i povedlo. Bohužel trvanlivost titulu je díky jeho obsahové plytkosti diskutabilní. Chce se nám ovšem věřit, že se v tomto ohledu dočkáme nějakých výraznějších DLC, protože v tuto...

3/5
Hrej.cz
3. 11. 2020
Naprosto skvělou arkádovou hratelnost a výběr aut výrazně sráží odfláknutá kariéra, později repetetivní tratě a mizerný technický stav.

6/10
Gamebro
3. 11. 2020
Nebudeme chodit kolem horké kaše a řekneme to rovnou: po zhlédnutí prvních ukázek z nového DIRT 5 jsme byli značně skeptičtí. Pastelové barvy, hlasitý soundtrack a na první pohled mnohem větší příklon k arkádové hratelnosti nás poté, co jsme utopili několik desítek hodin hraním DiRT Rally 2.0 příliš neoslovily a celý titul na nás působil značně přehnaným a rozpačitým dojmem. Od veškerých předsudků...

8/10
Respawnpoint
2. 11. 2020
DiRT 5 nám opět předvádí pro sérii originální koncepci. Přichází s dech beroucím vizuálním zpracováním, rozmanitou paletou tratí a vozidel, a hlavně s adrenalinovou a silně návykovou hratelností. Škoda jen těch propadů snímkování na startech závodů a trochu odfušované koncepce režimu Kariéry. Máte-li však rádi offroadové závodění říznuté arkádou, pak by vám nový díl slavné série rozhodně neměl utéct.

8/10
XboxWeb.cz
2. 11. 2020
Jestli DiRT 5 neuspěje, bude to pouze vinou propagace. Codemasters měli do hráčů od počátku pumpovat adrenalin přes krkolomné třenice, extrémní počasí, povedené tratě a zapeklité arény, protože v nich se ukrývá ten pravý závodní duch. Titul baví jednoduchostí, arkádovou jízdou a zběsilým tempem, kterým do vás pere další události. Zároveň dokazuje, že není třeba bourat zdi do otevřeného světa, aby se...

8/10
Zing
2. 11. 2020

ENDECS