Half-Life: Alyx


96%

Průměr z 10 recenzí
Kde koupit ?
Xzone logo

O hře

Half-Life: Alyx popisuje události mezi prvním a druhým dílem oceňované série. Staňte se přímými účastníky toho, jak Alyx Vance a její otec Eli založili odboj proti jednotkám Combine.

Pokud vlastníte VR zařízení pro PC, pak podporuje režim SteamVR a Vy jste připraveni zažít Half-Life: Alyx.


Prohlédněte si nejlepší hry roku 2021 na: pc
windows

Podobné hry

Jak si vede hra Half-Life: Alyx v porovnání s podobnými hrami? Half-Life: Alyx nebyla poražena ani jednou. Tohle by mohla být trefa do černého. Naše doporučení - hra určitě stojí za zahrání, neváhejte.

Recenze

100%
Czechgamer.com
31. 7. 2020

9/10
Doupě
25. 5. 2020
Spousta lidí při oznámení Alyx nadávalo, že nejde o plnohodnotný třetí díl a proč vůbec všichni tak netrpělivě čekáme na hru pro mrtvou platformu. Valve ale jako už mnohokrát dokázalo, že umí vytvořit herní produkt, který všichni chceme hrát. Jen o tom možná ze začátku nevíme. Alyx je výborným příběhovým dodatkem do světa Half-Life a především technicky perfektním důkazem, že virtuální realita má ve...

9/10
Tiscali Games
2. 4. 2020
Skutečně tříáčkový titul pro VR, který by své herní kvality obhájil i bez imerze virtuální reality. Jejích možností ale využívá téměř naplno. Pro vlastníky headsetů povinnost, pro ostatní důvod, proč dát VR šanci. Hra navíc rozvíjí příběh světa Half-Life, rozhodně tak nejde o nějakou zážitkovou arkádu těžící z popularity značky, takže co víc si přát?

9,5/10
Sector.sk
30. 3. 2020
Hra nesklame ani po zvukovej a hudobnej stránke, kde pri Half-Life už automaticky viete, že keď začne hudba, začne aj akcia a naopak, keď sa rozpráva, tak sa reční a nestrieľa. Všetko je decentné a samotné ozvučenie vo virtuálnej realite nesklame. Rovnako ani ovládanie a pohyb v prostredí, pri ktorom si môžete vybrať, ako sa chcete pohybovať a otáčať. Môžete ísť po skokoch, či už plynule, alebo teleportom,...

10/10
IndianTV
30. 3. 2020
Half-Life: Alyx je jedna z nejlepších her pro VR. Každý prvek hry je vyladěný do posledního detailu tak, aby hraní bylo příjemné jak pro VR nováčky, tak pro zkušené hráče.

10/10
Vortex
29. 3. 2020
Half-Life: Alyx je zcela nepochybně přelomovým titulem. V rámci série jsme se dočkali dalšího skvělého dílu, který nabízí úplně nový pohled na již známé události a otevírá dalším příběhům oblíbených postav dveře dokořán. Vynikající grafické podání, atmosféra, hádanky a fyzikální systém zdobí všechno, na čem se ve Valve roky pracovalo a stává se důvodem, proč si nějaké VR zařízení pořídit.

96%
Alza
28. 3. 2020
Half-Life: Alyx nabízí nekompromisní VR zážitek, který nadchne napínavou zápletkou rozšiřující mytologii Half-Life 2, potěší adrenalinovým zážitkem, uhrane technickým zpracováním a překvapí audiovizuální prezentací. Příběh Alyx Vance představuje jeden z milníku v žánru her pro virtuální realitu, který by si neměl nechat ujít žádný vlastník podporovaného headsetu.

Eurogamer.cz
27. 3. 2020
Absolutní mezník v dosavadním herním vývoji a nehovoříme pouze o virtuální realitě - máme na mysli celou herní branži.

95%
Bonusweb
27. 3. 2020
Fanoušci herní série Half-Life se po dlouhých letech čekání dočkali dalšího titulu. Stejně jako druhý díl bořil nastavená pravidla, i novinka s titulem Alyx se vydává zcela novým směrem. A jako její předchůdci je i Alyx naprosto fantastický zážitek.

5/5
Hrej.cz
26. 3. 2020
Stoprocentně nejlepší VR hra na trhu. Alyx ale po cestě musela zaplatit daň v podobě diametrálně odlišné hratelnosti, která jen ještě více podtrhuje fakt, že doba pokročila a Half-Life už nikdy nenaváže přesně tam, kde skončil. Ostatní zdobí nový Half-Life tak jako před lety.

ENCS