Kontakt Přihlásit se pomocí účtu: FaceBook Google                                      Nová registrace|Zapomenuté heslo

Hodnocení her

Podle abecedy: |0-9|A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z|
ADVENTURY
AKČNÍ
ARKÁDA
BOJOVÁ
DĚTSKÁ
FPS
LOGICKÁ
MMO
MMORPG
OSTATNÍ
PLOŠINOVKA
RPG
SIMULACE
SPORT
ZÁVODNÍ
STRATEGIE REALTIME
STRATEGIE TAHOVÁ
THIRD PERSON AKCE
Staré hry
Flash hry
Novinky v herních magazínech
Češtiny
Návody
STATISTIKY serveru hh.cz
Kalendář her
FORUM

Aktuality > Kam to spěješ, česká herní scéno? (Včetně reakcí všech šéfredaktorů!)

> Datum vydání: 2008-12-31 05:59
> Autor: Braveman
>


Kam to spěješ, česká herní scéno?

Z každého internetového diskusního kouta můžeme slyšet o špatném stavu počítačových magazínů z trafik, je jedno zda-li se jedná o Level či Score - prodejní čísla pomalu, ale jistě klesají a dost možná je nad vodou drží pouze plné hry na cover DVD. Jelikož se skoro jistě nedá říci, že kvalita autorů v těchto magazínech je oproti kvalitě webových autorů menší, nejpravděpodobnější příčinou stále menší čtenosti je (jak sami čtenáři nejčastěji píší) zřejmě neaktuálnost oproti článkům vydávaných na internetu.

S tím by však přirozeně měla stoupat návštěvnost herních serverů, je tomu však skutečně tak ?
Nedávný článek o návštěvnosti českého internetu na serveru Lupa.cz dává jasnou odpověď - NE !

Podle něho nejnavštěvovanější herní servery zaznamenaly až 50% odliv návštěvníků za rok. V tabulce, která je označena jako "looseři roku" byla vedena 1/4 serverů zabývajících se herní tématikou. Uvedeny byly následující: Doupe.cz ,  server Tiscali.cz a hrej.cz - pojďme se na jejich propad podívat podrobněji:

 

(data jsou získány z veřejně přístupných statistik stránky netmonitor.cz z období 11-07 a 11-08)

 

Doupe.cz (meziroční pokles mezi listopadem 2007 a 2008 = 102600lidí (43%) na 139033UIP)

    Zde je situace zřejmě nejhorší, jelikož právě v měsících, mezi kterými byly statistické informace naměřeny, měl server podle slov autorů doupe.cz projít velkou inovativní změnou a krev mu měla  rozpumpovat i posila z časopisu Doupě, který v období prázdnin končil (viz. obrázek poblíž). Co nakonec mohlo zkomplikovat počáteční plány ?:

1) Inovativní změny však přišly o skoro půl rok později než bylo avizováno (místo podzimu 2007 až jaro 2008)
2) Inovace nebyla až tak značně veliká, jak ji možná návštěvníci po značném hypování očekávali.
3) Většina autorů se rozprchla a stará redakce tak byla obměněna o nová (i) nezkušená jména
Stačí pouze tyto tři body na tak mohutný propad ?

  

 

Vyjádření šéfredaktora Doupe.cz:

Z mého pohledu určitě ne, i když svůj nezanedbatelný vliv dozajista mají. Největší problém bych viděl v častých technických potížích, které Doupě.cz v průběhu roku 2008 sužovaly. Ať už jde o vleklé výpadky ze začátku roku, jež se dlouho nedařilo vyřešit, či problematický přechod na dlouho slibovaný nový design. Ten je mimochodem sám o sobě značně velkou inovací, neboť mimo vizuální změny došlo i na přechod na zcela nový redakční systém a novou databázi, kterou prakticky neustále pilujeme. To bohužel není na vnější pohled příliš vidět a má to i za následek posunutí implementace některých dalších prvků. Od nápadu k realizaci je občas pěkně trnitá cesta. Co se týče autorů, ano, určitá část už neměla zájem pokračovat po práci pro OXM na všestranném webu, protože co si budeme nalhávat, exkluzivní konzolový časopis je o něco prestižnější a lukrativnější. Na druhou stranu, ikony jako Kamil Gric, Honza Morkes, David Sláma či Michael Stern si s chutí na Doupě napíší článek, i když to nemusí být tak často, jako dřív. Navíc Doupě vždy fungovalo jako líheň nových a kvalitních autorů a v kolektivu je celá řádka perspektivních jedinců, jež se s každým článkem zlepšují. Takže i když rok 2008 nebyl pro nás v některých ohledech příliš šťastný, vyhlídky máme pozitivní. – Karel Kališ

 

Hrej.cz (meziroční pokles mezi listopadem 2007 a 2008 = 113000lidí (29%)  na  278703UIP)

    Level server hrej,cz se propadl především z odhodlání odpojeit se ze spárů giganta seznam.cz a vydání se vlastní cestou. Tento krok poté přinesl pro Hrej.cz server odliv náhodných návštěvníků, kteří odkaz viděli na nejnavštěvovanějším českém vyhledávači. Můžeme jen tipovat, jestli právě 28% návštěvníků dříve přicházelo ze stránek Seznamu či nikoliv, každopádně návštěvnost serveru neutrpěla až tak veliký "roční šrám" jak by se mohlo na první pohled zdát.

 

Vyjádření šéfredaktora Hrej.cz:

„Jednoznačně je pokles způsoben odchodem od seznamu, server Hrej.cz byl nalinkovaný na homepage a běžely u nich naše reklamní kampaně. 30% pokles byl náš optimistický odhad po odchodu, někteří čekali i mnohem více - takže z našeho pohledu jsme odchod od seznamu zvládli dobře. Povedlo se nám udržet si předchozí pozice v porovnání s ostatními, a to bylo v době přechodu od Seznamu nejdůležitější."“ – Martin Bach

 

A jak jsou na tom ostatní herní weby, především ty, které v článku na Lupa.cz zmíněny nebyly?

 

 

Bonusweb.cz (meziroční pokles mezi listopadem 2007 a 2008 = 45000lidí (9%) na 579371UIP)

    Tento herní server ustál situaci asi nejlépe, ale... Ve statistice netmonitor.cz  jsou (stejně jako u Doupe.cz či Hrej.cz) tato čísla výsledkem sečtení návštěvnosti nejen hlavního herního webu, ale i ze stránek věnující se flashovým hrám – serveru plnehry.cz a cestiny.cz. Ať sháňka po populárních flash hrách tak i většinou hráčů hledané češtiny mohli konečnému výsledku pomoci. Škoda že nemáme možnost porovnat tak jako u většiny ostatních stránek pouze samotnou doménu bonusweb.cz na které vychází novinky a recenze her.

 

Vyjádření šéfredaktora Bonusweb.cz:

Za poklesem návštěvnosti i prodejů papírových herních časopisů vidím tři hlavní důvody. První problém je ve hrách samotných – kdo zažil doby, kdy se teprve definovaly žánry her, z dnešní produkce si jen těžko vybírá a raději se vrací ke starým klasikám, které i po letech mají co říci. Druhý je výměna generací – silná porevoluční vlna, která ke hrám ještě měla trochu nadstandardní vztah, zakládá rodiny a přestává hrát. Dnešní generace bere hry jinak, jako jednu z mnoha komerčních zábav. Třetí důvod se týká papírových časopisů, které internet připravil o část čtenářů a tuto ztrátu kompenzují plnými hrami.

Pokud jde o BonusWeb, jedná se o komplexní celek. Trend je takový, že klesá zájem o amatérské češtiny, což je snadno vysvětlitelné častými oficiálními překlady distributorů. Myslím, že i Online hry v prohlížeči ještě mají rezervu a mohou oslovit více příležitostných hráčů. Spokojen jsem s titulní stránkou BonusWebu a Plnými hrami. Abych to uzavřel, zejména začátek roku 2009 bude teď, v době finanční krize těžký, protože mnohé firmy si nebudou moci dovolit utrácet za inzerci tak, jako v 2008 – ale musíme se s tím poprat. – Ondřej Zach

 

 

GameStar.cz (meziroční pokles mezi listopadem 2007 a 2008 = 21700lidí  (31%)  na 47784UIP)

    Další záhadné číslo - Web prošel jak designovou, tak i redakční změnou, server začal chrlit obdenní recenze a přes to všechno ve výsledku server chátrá? Zvláštní... Jediná vysvětlení které mne pro to napadá je, že server má dnes s bývalým herním magazínem GameStar natolik málo společného, že ztratil své "kouzlo" a návštěvníky neláká či nedodělaný web na několika místech (diskuse, auditoria...).

 

Vyjádření šéfredaktora GameStar.cz:

Po změnách v celém vydavatelství IDG a zaměření se na online jsem převzal taktovku u Gamestaru od 1.prosince. V současné době usilovně pracujeme na nové koncepci a struktuře webu, která má už finální obrysy a od 1.ledna se spouští kompletně jiný - lepší Gamestar, který bude obsahovat více článků, aktualit a hlavně nebude přinášet jen zprávy a recenze ze světa PC her, ale i konzolí . Zapracovali jsme také na zmíněných nedostatcích ve vašem článku a přicházíme i s novinkami, které zatím nechci přesněji specifikovat - sami čtenáři posoudí. Rozhodně nový web bude rychlejší, přehlednější a přístupnější větší komunitě lidí, tak aby se rádi vraceli zpět.- Jakub Kuneš

 

 

GamePro.cz (meziroční pokles mezi říjnem 2007 a 2008 = 3200lidí (48%)  na 3470 UIP)

Výsledek = server zrušen

 

 

Games.tiscali.cz (meziroční pokles mezi listopadem 2007 a 2008 = 79200lidí (33%)  na 160350UIP)

     Kam mohlo zmizet 79 tisíc pařanů? Mezi ostatní servery podle výše uvedených statistik určitě ne... V článku na Lupa.cz byl zobrazen celkový propad serveru Tiscali.cz (bez rozdílu jeho poddomén) což Vám mohlo omylem zkreslit představu návštěvnosti herní poddomény. Avšak i zde server zasáhla v porovnání s minulým rokem rána. Jedni si stěžují u tohoto serveru především na časté mazaní příspěvků v diskusním fóru, druzí naopak vyzdvihují kvalitu a rychlost vydávání news zpráv. Server má již dlouhou dobu stejný design, ovšem je otázkou jestli právě to vězí za menšími naměřenými čísly a zdali by případná změna nevyvolala další negativní reakci.

 

Vyjádření šéfredaktora Games.Tiscali.cz:

Měření Netmonitoru pro nás není určující ani rozhodující (jedná se o zastaralý systém, jehož kód v některých sekcích Tiscali Games chyběl a na zbytku webu byl dlouhodobě špatně implementován, takže nemohl započítat zdaleka vše). Tak jako miliony webů ve světě více důvěřujeme spolehlivější, nezávislé statistice od Google. V říjnu 2008 prokázala mírný meziroční (oproti říjnu 2007) vzestup (kupodivu naopak od Netmonitoru) na 497 tisíc absolutních unikátních návštěvníků Tiscali Games měsíčně, a to i letnímu navzdory dočasnému vypnutí některých archivních sekcí (dema, downloady), kvůli čemuž nám klesl rating ve vyhledávačích a příliv návštěvníků odtamtud o 31%.

V listopadu došlo i podle měření Google k poklesu UIP o pár procent. Minimálně stejně, ne-li více, jsou však důležité ostatní ukazatele, jako např. celkový počet shlédnutých stránek a návštěv měsíčně, nebo čas průměrně strávený čtenářem na webu. Ty meziročně výrazně rostou - návštěvy a pageviews v říjnu o 16% a v listopadu o 5% (na celkových 11,5 milionu PV a téměř dva miliony návštěv za 10/2008) a čas strávený čtenářem na webu dokonce o 45% (na průměrných 5 a půl minuty). S tímto nastoupeným trendem jsme velmi spokojeni, stejně jako třeba s rostoucími příjmy z inzerce v posledním čtvrtletí 2008 a s meziročním nárůstem celkové měsíční čtenosti novinkových článků o vysokých 41% (na 1,5 milionu jen news.asp v 10/2008, viz. graf). Rád bych proto na tomto místě poděkoval všem čtenářům za jejich přízeň Tiscali Games.- jd

 

 

Měření návštěvnosti v dnešní době SEO optimalizací možná začíná být přežitkem, jelikož přestává záviset na kvalitě webů a vyhrává server, který na svou stránku naseká co nejvíce zpětných odkazů. Chtělo by to vyvinout komplexní nástroj pro měření čtenosti, ale ten zde ještě asi nějakou tu chvíli nebude.


Zatímco počet internetových uživatelů narůstá, z pohledu netmonitoru to vypadá, že české hráče začínají články o hrách méně lákat. Meziroční obrat v návštěvnosti hlavních herních serverů zaznamenal pád o 316500 lidí. Baví nás ještě vůbec hry hrát ? Že by všichni lidé vyspěli a hraní již nebylo nic pro ně? Hráči spojte se, dejte vědět, že tu pořád jste! Skvělým místem pro to budiž např. náš server hodnoceniher.cz.

 

Děkujeme Všem návštěvníkům našeho serveru za jejich podporu a přejeme do nového roku jen a jenom vše nejlepší. Naše přání doplní velkolepé oslavy příchodu Nového roku na adrese http://www.newagegames.cz

 

Zdroj fota: Časopis Doupě č.7-8/07

 

 

D iskuze

Nick
Titulek
Text
Odpovězte na otázku číslemKolik je šest mínus dva?

Odběr příspěvků pro tuto diskuzi v RSS

Navštivte naše FORUM !!!

Titulek: Noooo
Nick: (Filip) - neregistrovaný
Datum:2009-02-15 16:34:00
Zdarec.Na game servery chodím.Nemám žádný oblíbený jelikož všude je něco dobrýho i špatnýho takže se dívám všude.A papírový si nekupuji bo to co tam píší tak už mám dávno zjištěný na netu a mnohem víc se dozvím.Škoda
[Odpověz]

Titulek:  
Nick: (Domination) - neregistrovaný
Datum:2009-01-05 00:14:05
Me je zase lito Doupete, naopak u Tiscali se potvrzuje co tvrdi vsichni, kvalita porad klesa. Jejich vyjadreni je dobra dmnce, postnete sem nekdo fotky jak ten tiscali nerd vypada :-)
[Odpověz]

Titulek: super clanek
Nick: (Clapped) - neregistrovaný
Datum:2009-01-02 19:58:23
Jse potěšen poklesem návštěvnosti serveru bonusweb.cz (vadí mi jejich pohrdání papírovímy magazíny) a doupě (prostě jsou mi nesympatičtí).Zároveň je mi líto poklesu návštěvnosti hrej.cz (výborné recenze a a úvahy P.Dobrovského) a games.tiscali.cz(Exkluzivní a čtivé články)
[Odpověz]

Titulek: Tiscali je nejlepsi
Nick: (pařan) - neregistrovaný
Datum:2008-12-31 18:00:45
Ty statistiky mi prijdou nejaky divny, vsechny zminovane herni weby obcas navstivim a za sebe musim rict ze games.tiscali se mi zda nejlepsi
[Odpověz]

Titulek: Re: Tiscali je nejlepsi
Nick: (Frater Omega) - neregistrovaný
Datum:2008-12-31 20:53:18
Aktualnosti zprav dozajista, cenzurou nema obdoby.

Rychlé info

> Na našem fóru se otevřela nová místnost, v které můžete oslnit svými znalostmi videoher.

> Registrovaní návštěvníci mají nyní možnost editovat a mazat své příspěvky. Dále byl přidán dolní panel s nástroji a youtube videa se již dají otevírat ve fullscreenu. Několik změn ještě zůstává v rukávu...

> Spustili jsme pro Vás nové DISKUSNÍ FORUM

> Na Vaše podněty jsme udělali několik změn - např. oprava hrubek, odkazování na konkrétní příspěvek v diskusi a zrychlení generování stránky

> Jeden z předních českých herních serverů ukončí ke konci tohoto měsíce svůj provoz - apríl kachna

> V Japonsku jde do obchodů drink s designem Metal Gear Solid: Peace Walker

> Jeden z uživatelů fóra NeoGaf se chvástá s MotorSport 3

> Akella oznámila simulátor, jehož tématem budou somálští námořní piráti

> Příští číslo španělského magazínu Marca Player má odhalit první info o F.3.A.R

> Víkendová sleva 20-21.3 2010 na Xzone pro PC hru S.T.A.L.K.E.R - Call of Pripyat jen za 499Kč

> Vyšla demoverze české 2D adventury Kulivočko

> Omlouváme se za výpadek stránek, zapříčiněn kolapsem diskového prostoru serveru

> Logické Machinarium dostane po čtvrt roce od vydání speciální edici za v přepočtu 600Kč

> Rakouská pobočka Deep Silver Vienna z důvodu ekonomické situace končí

> STEAM pohltil již přes 25milionů hráčů a 1000her

Facebook

Z diskuze

Partneři

Gta.cz - Největší CZ/SK portál o sérii GTA ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, n�vody, preklady hier, cd obaly, wallpapery, screenshoty RecenzeHer.eu - Denn� �erstv� informace ze sv�ta her, Recenze, preview, online-hry, tapety na plochu pc, cheaty Herniweb.cz wiizone.sk

Vychází tento měsíc

Vychází příští měsíc

Statistika databáze her

Hry: 5972
Recenze: 24483
Screenshoty: 23596
Češtiny: 1160
Návody: 1769
Cheaty: 4208
Dema: 1034
Videa: 5214
Obaly: 2582
Youtube video: 3123
Průměrné hodnocení z
23850 recenzí: 71,811 %